Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meble dębowe z drugiej ręki i komisowe | Meble 2015

Ceny mebli używanych i na zamówienie

Przy zakupie mebli każdy, dla którego kluczową sprawą będzie cena, stanie przed wyborem czy kupować meble nowe, używane czy może zrobić je na zamówienie. Sprawa wcale nie jest taka jasna jakby się wydawało, gdyż często pozory mylą i nie musi być tak, że używane zawsze będą tańsze od nowych. Bardzo wiele zależy od tego jak i gdzie szukamy.

Jeśli już z góry zrezygnowaliśmy z zakupu mebli nowych, powinniśmy sprawdzić i porównać ceny mebli jakie możemy spotkać w komisach z meblami oraz ceny mebli u producentów lub prywatnych wykonawców mebli. W każdym dużym mieście warto zasięgnąć języka i poszukać komisów meblowych. Jeśli jesteś typem szperacza i masz sporo czasu – poświęć go na wizyty w takich komisach i cierpliwe przeszukiwanie ich zasobów. Ponieważ co dostawa to nowe nabytki – może się okazać, że trochę czasu zejdzie zanim odnajdziemy to, czego szukamy. Jednak bardzo często okazuje się, że było warto czekać, gdyż niekiedy w niepozornych i wyglądających niezbyt zachęcająco komisach, odnaleźć można prawdziwe perełki. Tym sposobem klienci odszukują różnego rodzaju antyki, meble kolonialne, starodawne kredensy i komody z dębu. Może się zdarzyć, że za komodę kolonialną wartą w sklepie ok 2 tys zł, zapłacimy ok.800zł. Jeśli mebel nie jest zbyt zużyty a nam nie przeszkadza, że nie jest nowy – możemy zaoszczędzić połowę jego wartości rynkowej. Jeśli poszukujemy mebli drewnianych, prostych, funkcjonalnych /takich jak szafki, biurka/ to ich ceny będą się kształtować nawet od 50/80 zł do ok.400zł, w zależności od rodzaju mebla i stopnia jego zużycia. Przykładowo za regał zapłacimy ok.200zł. Jeśli potrzebujemy coś z dawnej epoki ceny będą odpowiednio wyższe. Warto na pewno szukać okazji i za niewielką cenę mieć coś naprawdę wyjątkowego.

Drugą alternatywą są meble robione na zamówienie. Warto poszukać wśród znajomych kogoś, kto może polecić wykonawce, gdyż w obecnych czasach bardzo łatwo można nabrać się na tanią i niefachową stolarkę. Ceny takich robionych mebli często nie odbiegają od tych sklepowych. Niemniej jednak jeśli chcemy skopiować jakiś oryginalny pomysł a nie stać nas na taki mebel – cena wykonania go na zamówienie będzie zdecydowanie niższa. Warto u stolarza zamówić np. szafki i stoły do kuchni czy dębowe meble sypialniane. Ale już nie każdy wykonawca podejmie się też wykonania mebli tapicerowanych czy skórzanych. Ceny będą zależały od rodzaju materiału, gabarytów mebla i zastosowanych mechanizmów. Zawsze droższe będzie drewno egzotyczne i nowoczesne mechanizmy.