Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Komplety mebli dębowych | Meble 2015

Zestawy mebli klasycznych i nowoczesnych

Przy każdej przeprowadzce stajemy przed bardzo trudnym zadaniem urządzenia nowego mieszkania. Należy zorganizować nową zupełnie przestrzeń, nadać pomieszczeniom funkcje, rozmieścić i uporządkować to, co już posiadamy z tym, co zamierzamy kupić. Niewątpliwie jedną z najtrudniejszych kwestii jest sprawa umeblowania mieszkania.

Musimy po pierwsze zadać sobie pytanie w jakim stylu urządzamy mieszkanie czy nowy dom. Podstawowym rozróżnieniem będzie podział na styl klasyczny i nowoczesny. W zależności od tego, który wybierzemy – tym powinniśmy się kierować jeśli chodzi o dobór mebli. Meble dębowe w stylu klasycznym będą charakteryzować się prostotą i regularnością kształtów. Ich linia będzie zatem płynna, nienarzucająca się, co nie oznacza, że meble same w sobie nie są dość nachalne. Ich kolejną cechą są dość spore gabaryty i często bogate wzornictwo – tzn wyrzeźbione detale, ornamenty itp. Kolory tutaj będą zawsze stonowane, naturalne i niekrzykliwe. To wszystko daje wrażenie dużego uporządkowania i elegancji. Dodatkowo meble klasyczne składają się niekiedy z wielu elementów co umożliwia ustawianie ich w przeróżnych konfiguracjach. To duża zaleta – w przypadku gdy jakieś ustawienie nam się nudzi – próbujemy ułożyć z nich nową, bardziej nam odpowiadającą kompozycję. Przykładem takich mebli mogą być salonowe meble z Holandii, meble antyczne, czy angielskie.

Jeśli decydujemy się na styl nowoczesny, meble, które zastosujemy będą miały zaskakujące, nieregularne kształty, oryginalne i nietypowe rozwiązania. Ponieważ panuje tu zasada im dziwniej tym lepiej – ich kolor również będzie daleki od tego uznawanego za klasyczny. Często wśród zestawów mebli nowoczesnych odnajdziemy albo kolory jaskrawe, albo w drugą stronę – kolory zimne jak biel, grafit, szary. Dużym plusem nowoczesnych mebli jest wykorzystanie w nich nowoczesnych technologii i rozwiązań. Projektanci takich mebli kładą nacisk na ich dużą funkcjonalność i łatwość w ich użytkowaniu. Takie ciekawe pomysły mogą nam bardzo ułatwiać życie – zwłaszcza w kuchni. Nowoczesne meble polubią się z jakimś elementem starodawnym typu kredens czy komoda z dębu, antyczna toaletka itp. Łączyć jednak należy ostrożnie i z umiarem aby z naszego eklektyzmu nie wyłonił się chaos i poczucie niespójności. Warto skorzystać z porady architekta lub sięgnąć po lekturę czasopism wnętrzarskich.