Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Meble skórzane i tapicerowane | Meble 2015

Skórzane i tapicerowane meble dębowe

Meble dębowe same w sobie to klasyka i elegancja. Ich piękny kolor pasuje do każdego wnętrza. Z wieloma innymi drewnianymi elementami wyposażenia wnętrz można je łącząc nie martwiąc się o niewłaściwy efekt. Niemniej jednak warto też zdecydować się na upiększenie już gotowych mebli dębowych lub zakup nowych mebli klasycznych lub nowoczesnych, w których będą siedziska skórzane lub tapicerowane.

Meble skórzane robią wrażenia już od wejścia do pomieszczenia. Skórzane wykończenia kiedyś stanowiły o prestiżu danego domu czy rodziny. Teraz czasy nieco się zmieniły i skóra nie jest zarezerwowana dla najbogatszych, aczkolwiek nadal pozostaje swego rodzaju namiastką luksusu i ponadczasowej elegancji. Zwłaszcza teraz gdy producenci dysponują świetną technologią i nowoczesnym wzornictwem – meble skórzane będą bardzo solidnie wykonane i posłużą na długie lata. Skóra może być tańsza lub droższa w zależności od jej rodzaju i gatunku. Są też materiały skóropodobne. Jeśli decydujemy się na taki ekologiczny wariant, wybierajmy jednak te z wyższej półki, aby nie zaskoczyła nas ich marna jakość. Wtedy efekt będzie odwrotny – zamiast imitowania skóry meble w sposób bardzo wyraźny będą udawać coś, czym nie są. Nie mówiąc o tym, że materiał będzie się szybko zużywał i niszczył.

Podobnie rzecz się ma z tapicerką. Nie jest może aż tak elegancka jak obicia skórzane ale na pewno ogromny wybór sprawi, że możemy wybrać coś, co będzie wyglądać równie stylowo. Dodatkowo cena tapicerki będzie niewątpliwie dużo niższa. Znacznie większy będzie też wybór jeśli chodzi o wzory, gdyż obicia skórzane zazwyczaj będą gładkie i możemy wybierać jedynie kolor skóry. Decydując się na tapicerowane meble dębowe trzeba zadać sobie pytanie jak bardzo zależy nam na trwałości materiału i możliwości jej czyszczenia. Nie będzie dobrym pomysłem zakup mebli z superdrogą tapicerką w dodatku trudną do codziennej pielęgnacji, jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta. Dobrą tapicerkę będzie można wyczyścić sposobami domowymi lub zamawiając specjalizującą się w tym firmę. Takie czyszczenie wbrew pozorom nie jest zbyt drogie i warto raz na jakiś czas odświeżyć wygląd siedzisk na sofach, kanapach, krzesłach czy fotelach. Sami będziemy zaskoczeni efektem! Nie dopuszczajmy do tego aby plamy i brud na tapicerkach pozwolił nam zapomnieć w jakim były pierwotnie kolorze. Takie elementy to wizytówka naszego mieszkania i tego jak o nie dbamy.