Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dębowe meble salonowe z Holandii | Meble 2015

Holenderskie meble do salonu

Wśród mebli klasycznych możemy wyróżnić m.in meble angielskie, antyczne oraz holenderskie. Te ostatnie przeżywają ostatnio renesans. Niesłusznie są kojarzone ze starociami, gdyż ich klasa i dostojność są ponadczasowe. Oczywiście są na tyle wyraziste i bynajmniej nie neutralne, że przede wszystkim właściciel domu czy mieszkania musi wiedzieć, że taki fason mebli mu odpowiada i będzie się w nich czuł dobrze.

Meble holenderskie charakteryzują się dość dużą bryłą, obłymi kształtami. To piękne połączenie antycznego ducha z nowoczesnością. Zazwyczaj są wykonane z litej sosny aczkolwiek mogą też być dębowe. Obicia są z grubej, naturalnej skóry lub tapicerki. Elementy drewniane mogą być bogato zdobione, wzory na tapicerce również, ale z drugiej strony są też meble, które maja bardzo proste i surowe kształty. Jakiekolwiek to będą zestawy zawsze ich wspólnym mianownikiem będzie czystość formy. Czyli bez udziwnień i nowoczesnych form.

Holenderskie meble do salonu to przede wszystkim obszerny wypoczynek, duży fotel, stolik kawowy. To może być też komoda czy kredens z dębu. Jeśli posiadamy salon połączony z jadalnią, idealnym będzie też stół w stylu holenderskim czyli bardzo duży, masywny. Te rozwiązania są perfekcyjne jeśli mamy dużą rodzinę i lubimy organizować wspólne biesiadowanie. W salonie na styl holenderski na pewno wszyscy się pomieszczą! Ponieważ meble holenderskie nie należą do najlżejszych a wręcz sprawiają wrażenie dość masywnych, musimy mieć na nie sporo miejsca. Pamiętajmy, że styl wnętrz holenderskich dopasowany jest do gabarytów tamtejszych domów i mieszkań. Holendrzy nie lubią małych pomieszczeń, a bardzo duże okna, z których słyną nadają wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Jeśli chcemy na siłę urządzić nasz malutki salon przy użyciu mebli holenderskich w efekcie uzyskamy wnętrze bardzo przytłaczające i klaustrofobiczne. Jeśli natomiast mamy ku temu warunki – śmiało poszukajmy holenderskich zestawów mebli. W połączeniu ze stonowaną kolorystyką, drewnianą podłogą -dadzą zawsze efekt bardzo przytulnego i przyjaznego miejsca, w którym każdy będzie chętnie spędzał czas.

Jeśli chcemy zakupić taki zestaw mebli warto przeanalizować różnice w cenie mebli używanych i robionych. Często naprawdę nie warto wydawać fortuny na nowy zestaw. Wystarczy rozejrzeć się i poszukać firmę, która sprowadza takie meble z zachodu i jeśli jest taka potrzeba zajmuje się też ich renowacją. Cena będzie w takim przypadku zdecydowanie niższa.