Holenderskie meble do salonu

Wśród mebli klasycznych możemy wyróżnić m.in meble angielskie, antyczne oraz holenderskie. Te ostatnie przeżywają ostatnio renesans. Niesłusznie są kojarzone ze starociami, gdyż ich klasa i dostojność są ponadczasowe. Oczywiście są na tyle wyraziste i bynajmniej nie neutralne, że przede wszystkim właściciel domu czy mieszkania musi wiedzieć, że taki fason mebli mu odpowiada i będzie się w nich czuł dobrze.

Meble holenderskie charakteryzują się dość dużą bryłą, obłymi kształtami. To piękne połączenie antycznego ducha z nowoczesnością. Zazwyczaj są wykonane z litej sosny aczkolwiek mogą też być dębowe. Obicia są z grubej, naturalnej skóry lub tapicerki. Elementy drewniane mogą być bogato zdobione, wzory na tapicerce również, ale z drugiej strony są też meble, które maja bardzo proste i surowe kształty. Jakiekolwiek to będą zestawy zawsze ich wspólnym mianownikiem będzie czystość formy. Czyli bez udziwnień i nowoczesnych form.

Holenderskie meble do salonu to przede wszystkim obszerny wypoczynek, duży fotel, stolik kawowy. To może być też komoda czy kredens z dębu. Jeśli posiadamy salon połączony z jadalnią, idealnym będzie też stół w stylu holenderskim czyli bardzo duży, masywny. Te rozwiązania są perfekcyjne jeśli mamy dużą rodzinę i lubimy organizować wspólne biesiadowanie. W salonie na styl holenderski na pewno wszyscy się pomieszczą! Ponieważ meble holenderskie nie należą do najlżejszych a wręcz sprawiają wrażenie dość masywnych, musimy mieć na nie sporo miejsca. Pamiętajmy, że styl wnętrz holenderskich dopasowany jest do gabarytów tamtejszych domów i mieszkań. Holendrzy nie lubią małych pomieszczeń, a bardzo duże okna, z których słyną nadają wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Jeśli chcemy na siłę urządzić nasz malutki salon przy użyciu mebli holenderskich w efekcie uzyskamy wnętrze bardzo przytłaczające i klaustrofobiczne. Jeśli natomiast mamy ku temu warunki – śmiało poszukajmy holenderskich zestawów mebli. W połączeniu ze stonowaną kolorystyką, drewnianą podłogą -dadzą zawsze efekt bardzo przytulnego i przyjaznego miejsca, w którym każdy będzie chętnie spędzał czas.

Jeśli chcemy zakupić taki zestaw mebli warto przeanalizować różnice w cenie mebli używanych i robionych. Często naprawdę nie warto wydawać fortuny na nowy zestaw. Wystarczy rozejrzeć się i poszukać firmę, która sprowadza takie meble z zachodu i jeśli jest taka potrzeba zajmuje się też ich renowacją. Cena będzie w takim przypadku zdecydowanie niższa.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16525 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/holenderskie-meble-do-salonu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435