Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sypialnie dębowe | Meble 2015

Dębowe łóżka i szafy do sypialni

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Można to przysłowie powiedzieć też innymi słowami -jak sobie urządzisz /sypialnie/ tak się wyśpisz. Sypialnia musi w naszym mieszkaniu stanowić oddzielną, przytulną oazę w której będziemy mogli się relaksować, wypoczywać, poczytać książkę i przede wszystkim dobrze wyspać. To czy tak się stanie, w dużej mierze będzie zależeć od tego w jaki sposób urządzimy sypialnie, jakich użyjemy mebli, kolorów, tapet. Materiałem, które zawsze będzie dawać poczucie ciepła i przytulności, o jakie nam przecież w sypialni chodzi jest drewno. Najbardziej popularny jest dąb. Jest po pierwsze w rozsądnej cenie a jego odcienie są przyjemne i uniwersalne. Uniwersalność sprawia, że możemy go łączyć z rożnymi dodatkami i stylami. Kolor jednak wcale nie musi być jednakowy. W zależności od tego czy dąb jest matowy czy z połyskiem oraz czy będą to meble dębowe pokryte olejem czy lakierowane, kolor użytego materiału będzie się różnił. Jeśli chcemy dodatkowych upiększeń możemy pokusić się o tapicerowane meble z dębu.

Elementem niezbędnym oczywiście aby sypialnia była sypialnią jest niewątpliwie łóżko. Pomijając kwestie dobrego materaca, w który warto zainwestować, forma łóżka i jego funkcjonalność jest również bardzo ważna. Dębowe łóżka mogą być bardzo różnego typu. Jeśli decydujemy się robić je na zamówienie to praktycznie mamy tu niezliczoną ilość możliwości i rozwiązań jakie można zastosować. Łóżko prezentuje się lekko jeśli będzie stało na nóżkach, ale nie decydujmy się na to rozwiązanie jeśli mamy w domu zbyt mało miejsca. W tym wypadku należy poprosić wykonawcę o zrobienie pod łóżkiem wnęk bądź wysuwanych szuflad na przechowywanie np. pościeli. Bardzo ładną i funkcjonalną ozdobą dębowego łóżka są zagłówki. Może on stanowić pewien rodzaj półki za głowami. Tutaj można położyć lampki nocne, odłożyć książkę czy budzik. We wnętrzu takiego zagłówka można w sprytny sposób ukryć kilka dodatkowych szufladek. To sprawdzony sposób dla wąskich sypialni, w których brakuje miejsca na szafki nocne przy bokach łóżka.

Do dębowego łóżka dopasujmy też dębowe szafy. W sypialniach zazwyczaj będą to garderoby. Jeśli na szafę mamy przeznaczoną wnękę – należy ją wykorzystać i zrobić szafę do zabudowy. Jeśli natomiast dysponujemy odpowiednią przestrzenią – nie bójmy się wstawiać szaf wolnostojących. Są one bardziej mobilne i mogą mieć już bardzo dowolne formy. Pięknie będą wyglądać np. szafy dębowe w połączeniu z lustrami.