Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dębowe meble do kuchni | Meble 2015

Kuchenne stoły, krzesła, ławy, szafki

Każdy kto urządza mieszkanie staje przed trudnym wyborem w sprawach doboru mebli. A kuchnia to takie miejsce gdzie ergonomia, funkcjonalność jest sprawą priorytetową. Spędzając w niej sporo czasu na przygotowywaniu posiłków, musimy mieć wszystko pod ręką, musimy mieć sporo miejsca na przechowywanie naczyń oraz urządzeń, musimy wreszcie mieć dobra komunikację pomiędzy poszczególnymi obszarami kuchni. Dobór więc odpowiedniego kuchennego stołu, krzeseł, ław i szafek będzie nie lada wyzwaniem.

Po pierwsze powinniśmy zachować jedność stylu w ramach jednego pomieszczenia. Musimy zadecydować czy będą to meble nowoczesne czy klasyczne. Jeśli już podejmiemy tę decyzję, należy zastanowić się nad materiałem. Dobrym wyborem zwłaszcza jeśli zależy nam na neutralności pomieszczenia będą komody i kredensy z dębu. Jeśli dąb, to wskazane jest aby były to meble dębowe pokryte olejem. To nam da gwarancję trwałości i odporności np. na wilgoć czy wysoką temperaturę. Rozmieszczenie mebli kuchennych musi być dopasowane do gabarytów pomieszczenia. Przy małej kuchni kluczowe będzie jak najlepsze wykorzystanie miejsca a nie ilość ciekawych mebelków. Wtedy należy zagospodarować każde miejsce. Koniecznie wykorzystujmy ściany do powieszenia szafek. Można zastosować rodzaj szafek wiszących nieco wyższych niż standard – nie zajmie to optycznie przestrzeni a na pewno pozwoli więcej w nich schować. W kątach pomieszczenia użyjmy mechanizmu szafek z obrotowymi półkami aby nie tracić przestrzeni w narożnikach kuchni. Takie miejsce świetnie się sprawdza na przechowywanie dużych rzeczy np. garnków. Najlepszym rozwiązaniem jest obecnie możliwość zakupu szafek w modułach, które można dowolnie ze sobą łączyć. Korzystajmy z odpowiednich programów graficznych, które pomogą nam we właściwy sposób rozmieścić kuchenne szafki.

Jeśli nasza kuchnia jest niewielka ale dysponujemy oddzielną jadalnią lub sporym salonem nie zagracajmy kuchni stołem ani ławami. Ławy wyglądają pięknie i stylowo ale potrzebują przynajmniej jednej ściany lub całego narożnika żeby dobrze wyglądały i spełniały swoją funkcję. Jeśli rezygnujemy ze stołu nie wstawiajmy też niepotrzebnie krzeseł. Jeśli już koniecznie chcemy zastosować te meble w ciasnej kuchni – niech to będzie malutki stolik /najlepiej składany do ściany/ i co najwyżej dwa krzesełka do konsumowania szybkich posiłków.